STROJNÍ ČIŠTĚNÍ PODLAH, KOBERCŮ A SEDACÍCH SOUPRAV
Olomouc, Prostějov, Přerov

Úvod »

Technologie

K čištění používáme výhradně špičkové profesionální čistící stroje a kvalitní chemii fy KARCHER

 

Puzzi 200 Puzzi 300 PW10 BR400

 

 

Čištění koberců

Čištění koberců provádíme mokrou cestou tzv.extrakčním způsobem za použití profesionálních strojů a kvalitní chemie,která je ekologická a šetrná k čištěnému materiálu. Je to jediný skutečně efektivní způsob, kdy je do vlasu koberce pod tlakem stříkán chemický roztok a vše následně odsáváno. Pouze tento způsob zaručuje dokonalé vyčištění až do hloubky vláken, oživení barev, zneškodnění roztočů způsobujících alergií a zbavuje koberec pachu. Při větším znečištění lze použít kartáčovou hlavici s rotačním kartáčem, kde je účinnost stroje s hlavicí podstatně větší než u klasického extrakčního čištění.

 

Pravidelným čištěním ponecháte koberec stále pěkný. Po vyčištění je koberec provoněn a je vlhký. Doba schnutí je okolo 6-ti hodin, záleží na druhu čištěného materiálu a teplotě. Pravidelnou péčí a čištěním koberců se prodlužuje jejich životnost.

 

Doporučené čištění je 1-2x ročně.

 

 

Čištění sedacích souprav

Čištění sedacích souprav a čalouněného nábytku se provádí obdobným způsobem jako čištění koberců za použití jiné čistící hubice. Po vyčištění získá sedací souprava opět nový vzhled.

 

 

Strojové čištění podlah

Čištění podlah (lino, dlažba, terasso, marmoleum, pvc, nopková guma, apod.) provádíme podlahovým strojem kde je chemie vstřikována na protisobě rotující kartáče a po důkladném vyčištění je špinavá voda odsáta do stroje. Čištěná podlaha je po vyčištění ihned suchá a je připravena na povrchovou úpravu.

 

 

Povrchová úprava

Povrchovou úpravu provádíme nanášením ochranných emulzí, vosků nebo polymerových disperzí v několika vrstvách,které vytváří lesklý protiskluzový ochranný film, odolný proti poškrábání a usazování nečistot. Tímto se výrazně zjednodušuje běžná údržba a zvyšuje se životnost ošetřeného materiálu. Ošetřená plocha musí 10hod. proschnout, aby došlo k důkladnému vytvrdnutí ochranné vrstvy.

Přečteno: 19956x